Ez utóbbi csoport vállalkozásainak 82 százaléka továbbra is tőkebevonást tervez, és 71 százalékuk újra megkeresné az SZTA-t tőkeigényével. Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök–vezérigazgatója szerint ez nem csak az Alap iránti bizalmat jelzi, a magas szám arra is rámutat, hogy az SZTA ma már megkerülhetetlen szereplő a hazai tőkebefektetési piacon. „Az elutasított cégek közül több olyannal is tárgyaltunk, amelyek egy-két évvel később már felkészültek lehetnek egy tőkebevonásra. Értékes visszajelzést kaptunk azáltal, hogy számos befektetési folyamatban érintett cég jelezte, az Alapkezelővel folytatott tárgyalások és vizsgálati szempontok befektetés hiányában is elősegítették cégük lehetőségeinek jobb megismerését, az erények és gyengeségek számbavételét, illetve a pénzügyi szabályozás erősítését. Sajnos számos olyan ígéretes projektre is nemet kellett mondanunk, amely esetében a tőkekeret kimerülése jelentette az akadályt a tőkebefektetés megvalósulása előtt” – mondta el Csuhaj V. Imre.
A felméréssel a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt.-nek több célja is volt: egyrészt szeretett volna képet kapni a hazai tőkepiac szereplőinek elvárásairól és igényeiről, másrészt a visszajelzések alapján le szerette volna vonni a tanulságokat eddigi, ötéves működéséből, hogy a jövőben tevékenységével még jobban tudja segíteni a hazai kis- és középvállalkozások növekedési terveinek megvalósítását.
A megkérdezettek 83 százaléka szerint az SZTA tőkebefektetései egyértelműen segítik a cégnövekedést, és javítják a vállalkozás piaci kilátásait. A vállalkozások 94 százaléka szerint az SZTA hozamelvárásai reálisak és teljesíthetőek, és 84 százalékuk szerint a további feltételeknek is probléma nélkül meg lehet felelni tőkét bevonó cégként. Az SZTA-val közvetlen kapcsolatot kialakító aktív, illetve tranzakciós szinten már lezárt portfóliócégek további pozitívumként emelték ki a tőkebefektetések hitelképesség erősítésére gyakorolt hatását, az SZTA felelősségvállalását a befektetések eredményességéért, a hatékony partneri együttműködést, valamint a tőkebefektetési folyamat átláthatóságát is kiszámíthatóságát.
A működését 2011-ben megkezdő Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. öt év alatt immáron közel 13 milliárd forint értékű kockázati tőkét fektetett be összesen 91 hazai kis- és középvállalkozásba, valamint immáron csaknem 20 cégből lépett ki. Az Alap portfóliócégeinek eredményei évről évre javulnak, 2015 végén portfóliószinten összesen már 16 milliárd forint árbevételt realizáltak. A portfólióba tartozó vállalkozások jelenleg közel 1000 főt foglalkoztatnak, a tőkebefektetés révén pedig a növekedéssel párhuzamosan a humánerőforrást is folyamatosan fejlesztik, ezzel az Alap összesen több mint 3000 munkahely létrehozásához és megtartásához járulhat hozzá.