nagyobb méretért kattintson a képre
Az SZTA 2015 végéig a rendelkezésre álló 12 milliárd forint tőke kihelyezését tűzte ki célul, ami azt jelenti, hogy az év hátralévő részében 3,5 milliárd friss tőkéhez juthat hozzá mintegy 30-35 hazai vállalkozás. Török József, a SZTA üzletfejlesztési igazgatója az eco.hu-nak elmondta, hogy a leszerződött 64 cégen felül 15 vállalkozással már folynak tárgyalások, és rajtuk kívül körülbelül két tucat cég kerülhet be a 100 darabosra tervezett portfólióba. Júliusig minden potenciális partnerrel szeretnék megkezdeni a tárgyalásokat, mert a jelenlegi szabályok szerint december végéig van lehetőség a forráskihelyezésre.
A régiónként kihelyezhető 1,65 milliárd forint jelentős részét a közép-magyarországi, a közép-dunántúli és az észak-magyarországi régió már felhasználta, a legnagyobb mennyiségű felhasználható keret az észak-alföldi, a dél-dunántúli és a nyugat-dunántúli régió vállalkozásai számára áll még nyitva.
nagyobb méretért kattintson a képre
Az SZTA portfóliójának iparági eloszlása rendkívül sokrétű, ezen belül a legnagyobb arányban az egészségügy és biotechnológia (22%), a fémipar (20%), az informatika (10%) és a divat- és designipar (9%) képviselteti magát, de bútoripari, építőipari és pénzforgalmi tevékenységgel foglalkozó vállalkozásban is van részesedésük. A tőkealap elsősorban azokba a már 5-10 éve működő, stabil és sikeres kis és közepes vállalkozásokba száll be tőkeemelés útján, amelyeknek a továbblépéshez van szüksége forrásra. A portfólión belül jelentős – 20 db – az induló vállalkozások száma is, ám ez csalóka, mert ezek többsége stabil, sikeresen működő cégből vált ki, többnyire egy-egy konkrét termékre, szolgáltatásra specializálódva.