Az Airbnb meghosszabbítja a partik tiltását

Kezdenek visszatérni az utazások, és a COVID miatti korlátozások enyhítését láthatjuk szerte Európában. Szeretnénk a közösségünket támogatni abban, hogy biztonsággal

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva

Tudnivalók a Széchenyi Terv Plusz végrehajtásával kapcsolatban

Néhány nappal ezelőtt kiadásra került a következő programozási ciklus (Széchenyi Terv Plusz Porgram) egyik fontos keretszabálya, a „256/2021. (V. 18.) Korm. rendelet a 2021-2027 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről” címmel.
The post Tudnivalók a Széchenyi Terv Plusz végrehajtásával kapcsolatban appeared first on MULTICONTACT CONSULTING KFT.

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva

13 pont, amit minden befektetőnek érdemes az eszébe vésni!

Archívumunkból (2012): David Rosenberg egyike azon közgazdászoknak, akik még 2007-ben, a több éve tartó optimista tőkepiaci hangulatban, szárnyaló részvénypiacok mellett jósolták meg a küszöbön álló…
The post 13 pont, amit minden befektetőnek érdemes az eszébe vésni! appeared first on alapblog.

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva

Vilagvege.xls

Douglas Adams idézetek Van hadigazdaság? 15 éves az őszödi beszéd A bitcoin offenzíva Többek közt ezekről beszéltünk e heti adásunkban. Kedves Olvasóink, Hallgatóink! A HOLD…
The post Vilagvege.xls appeared first on alapblog.

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva

Bitcoin – esik vagy emelkedik?

Van egy mondás, miszerint mindenkinek olyan áron lesz bitcoin, amilyenen megérdemli. A 2021-es vevők egyelőre úgy tűnik, nem sok jót érdemeltek, mert ők nagy eséllyel…
The post Bitcoin – esik vagy emelkedik? appeared first on alapblog.

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva

Hogyan ne dőljünk be a greenwashingnak?

Az ALTEO 2021-es, országosan reprezentatív kutatásából kiderült, hogy egyre több embernek fontos a környezetvédelem. A fogyasztóknak igényük van a zöld alternatívákra, amelyek megvásárlásával úgy érezhetik, hogy jót tesznek a Földdel. De honnan ismerhetjük fel, ha egy cég csak hangzatos marketingfogásként tekint a környezetvédelemre? Új bejegyzésemben ennek jártam utána.
A környezetvédelem sajnos nem magától értetődő dolog. Már a hetvenes években sem volt az, amikor ünnepelni kezdtük a Föld napját és az Egyesült Államokban megalapították a Greenpeacet. Akármennyire is törekszünk környezettudatos életet élni, önhibánkon kívül időről időre belefuthatunk bizonyos tévedésekbe vagy bakikba. Ennek egyik változata a greenwashing, amit magyarul zöldre mosásnak hívunk.
A Humusz.hu így írja le a jelenséget: “A kifejezés lényege, hogy egyes cégek és nagyvállalatok pl. különféle reklámokkal, “álzöld” tevékenységekkel környezettudatosnak tüntetik fel tevékenységüket, ezzel azt sugallva, hogy fontos számukra a környezetvédelem, azonban érdemi lépéseket valójában nem tesznek.” Erről a Magyar Természetvédők Szövetsége is írt egy összefoglaló tanulmányt, amit érdemes elolvasni, ha komolyabban érdekel minket a téma.
Talán nem kell elmagyaráznom, hogy mi a fő probléma a greewashinggal. Az érintett cégek azzal jutnak versenyelőnyhöz, hogy megtévesztik a vásárlókat és hamis információkat terjesztenek, hogy növeljék a népszerűségüket. A zöldbe csomagolt termékek gyártói nem ritkán környezetszennyező tevékenységet folytatnak, de az átlagfogyasztóknak nincs arra kapacitásuk, hogy minden vásárlásnál alapos kutatómunkát végezzenek az előállítás körülményeiről. És társadalmi szinten egyre nagyobb méreteket ölt a klímaszorongás is, ami alaposan átalakíthatja a fogyasztói szokásainkat. Ha egy cég azt ígéri, hogy a terméke megvásárlásával csökkenthetjük az ökológiai lábnyomunkat, akkor nagyobb eséllyel választjuk azt az árucikket, ami enyhít a rossz érzésünkön.
Ne a borítójáról ítéljük meg a könyvet
Ne hagyjuk magunkat megvezetni, vegyük észre a greenwashingra jellemző trükköket! Általános ökölszabály, hogy ne dőljünk be a látványos címkéknek és csomagolásoknak, inkább keressük a hiteles tanúsítványok logóit. Ehhez segítséget nyújthat a Humusz termékjelzésekről szóló összefoglalója. Sok gyártó azzal próbálkozik, hogy hangsúlyosan sok zöld színt, illetve természetre utaló grafikákat használ a flakonokon, csomagolóanyagokon. De ez önmagában még nem jelenti azt, hogy valóban környezetbarát is lenne az adott termék; még akkor sem, ha egy hatalmas “bio” felirat díszeleg rajta. A gyártók gyakran ráírják a termékre, hogy nem tartalmaz bizonyos vegyianyagokat, melyekről köztudott, hogy az egészségre ártalmasak. De ez az állítás sokszor teljesen irreleváns, ha például az adott anyag használatát már vagy 20 éve betiltották az egész világon.
Úgyhogy azt tanácsolom, hogy járjunk utána kedvenc márkáink háttértörténetének. Vásároljunk kistermelőktől, csomagolásmentes vagy second hand üzletekben és tartsunk ki a valóban ökotudatos termékek mellett! Ezzel jó eséllyel elkerülhetjük, hogy hamisan zöldrefestett cégeket vagy szolgáltatásokat támogassunk.

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva

Megjelent a METÁR pályázati kiírása

A MEKH közzétette a 2021. évi zöld prémium energiatender, azaz a METÁR kiírást. 15 éves időszakra pályázhatnak majd ártámogatásra idén nyáron a megújuló energiaforrásból villamos energiát előállító erőművek.

Közzétéve:
Egyéb kategóriába sorolva